„Biovela“ – skanūs atradimai kasdien!
Būrys draugų, saulė, vanduo, laužo dūmas ir gardus maistas – ar gali vasarą būti kas nors geriau? „Biovela“ kviečia atrasti visus vasaros skonius ir pasimėgauti skaniais, sveikais ir kokybiškais mėsos gaminiais.
Jautienos karpačio – gurmaniškas pasirinkimas
Italų virtuvės pasididžiavimas karpačio (carpaccio) gaminamas tik iš jautienos išpjovos. Siūlome paragauti dviejų skonių karpačio – švelnaus ir aštraus.
Švelnusis „Biovelos“ karpačio paruoštas mėsą įtrynus juodaisiais, žaliaisiais pipirais, paprika ir petražolėmis. Ruošiant aštrųjį išpjova marinuojama tik aštriaisiais čili ir kvepiančiais pipirais.
Parsinešus atšaldytos jautienos išpjovos nereikia atšildyti.
Karpačio supjaustykite labai plonomis riekelėmis ir paskleiskite lėkštėje ant gražgarsčių (rukolos) ar kitų mėgstamų salotų.
Ant viršaus užberkite kaparėlių, tarkuoto Parmezano (ar kito kietojo sūrio), pašlakstykite alyvuogių aliejumi ir citrinos sultimis, tinka ir balzamiko actas.
Prie karpačio nepamirškite riekelės prancūziško batono, užtepto sviestu su žalumynais.
„Biovelos“ sausai brandinta jautiena
Geriausias jautienos didkepsnis (steikas) gaminamas iš sausai brandintos jautienos.
Galvijų skerdenos kabinamos šaltoje, tinkamos drėgmės patalpoje ir laikomos 21-ną dieną. Dviejų laipsnių temperatūroje mėsai natūraliai bręstant vyksta mikrobiologiniai ir biocheminiai procesai. Per 3 savaites skerdenos natūraliai netenka iki 10 -15 procentų drėgmės.
Veikiant fermentams, pradeda skilti baltymai (vyksta jų hidrolizė). Irstant peptidinėms jungtims, raumeninis audinys tampa švelnesnis. Jautiena tampa minkštesnė, sultingesnė, išryškėja puikus jos skonis ir aromatas. Tokia mėsa lengviau virškinama, žmogaus organizmas ją geriau įsisavina
.Sausai brandinti geriausiai tinka keturių veislių mėsinių galvijų mėsa - aberdynų angusų, herefordų, šarolė ir simentalių.
Sausai brandintos jautienos kepsniai ruošiami ne tik iš išpjovos, bet ir iš nugarinės, kumpio. Svarbu atsiminti, kad ant žarijų ar įkaitintoje keptuvėje brandintą mėsą kepti reikia vos 3-4 minutes, iškepus pakanka pagardinti druska ir pipirais. Antrekotas, sprandinė, kumpio riešutėlis, uodeginė ar mentinė dalys puikiai tinka befstrogenui, įvairiems troškiniams gaminti. Ir čia principas išlieka tas pats – sausai brandintą jautieną reikia troškinti labai trumpai. Ji tikrai bus minkšta ir sultinga.
Brandinta jautiena
„Biovela“ siūlo ir dvi savaites brandintos jautienos išpjovos ir nugarinės. Nuo sauso brandinimo šis būdas skiriasi tuo, kad mėsa brandinama vakuuminėje pakuotėje, savo syvuose, o ne pakabinta patalpoje.
Vakuuminėje pakuotę mėsa neturi jokio kontakto su oru, savo syvuose ji subręsta greičiau - per 14 dienų. Mėsai bręstant vyksta natūralūs biocheminiai procesai – skyla baltymai, „išpurenama“ mėsos struktūra. Gerai subrandinta jautiena tampa minkštesnė, pagerėja jos skonis ir aromatas, ji lengviau virškinama.
Gaminant didkepsnius iš brandintos jautienos reikėtų išpjovą ar nugarinę pjaustyti ne plonesniais nei 3 centimetrų storio gabalėliais - kad kepant mėsa neperdžiūtų.
Vytintas kumpis „Baltijos dovanos“
Šis rankų darbo vytintas kiaulienos kumpis – prabangus gaminys, reprezentuojantis geriausias lietuviškų mėsos gaminių tradicijas. Įvertintas tarptautinės parodos „Prodexpo 2011“ aukso medaliu. Gamybai kruopščiai parenkamas aukščiausios kokybės, aukštos maistinės vertės, Lietuvoje užaugintų kiaulių kumpis. Tarp raumenų skaidulų beveik nėra riebalų, o vieną pusę dengia balti tartum sniegas lašinukai su oda.
Kumpiai 5 savaites sūdomi, tuomet 6 mėnesius vytinami ilgo brandinimo kamerose. Šiose kamerose reguliuojami trys pagrindiniai brandinimui reikalingi parametrai – temperatūra, drėgnis ir oro judėjimo greitis. Vytinant vyksta fermentacijos procesai – baltymai skyla į trumpesnes jungtis, o tokią jų formą žmogaus organizmas lengviau įsisavina. Vytintame kumpyje gausu amino rūgščių, itin reikalingų žmogaus organizmui. Svarbiausia – fermentacijos metu susiformuoja ypatingas natūralus ilgai brandintos mėsos skonis.
Plonai raikomas išskirtinio skonio kumpis „Baltijos dovanos“ puikiai tinka kaip užkandis prie brandaus raudono vyno.
„Baltija“, „Gintarinė“ ir Jautienos kapoto kumpio dešros
Ši vytintų dešrų trijulė – įmonės pasididžiavimas. Tai technologiškai ypatingai sudėtingai gaminami produktai, mat naudojama tik visiškai liesa kumpinė mėsa. „Baltija“ gaminama iš kiaulienos, „Gintarinė – iš kalakutienos, Jautienos kapoto kumpio – iš jautienos mėsos. Šie produktai, neturi analogų nei Lietuvos, nei užsienio rinkose. Jautienos kapoto kumpio dešra konkurso „Lietuvos metų gaminys 2010“ nugalėtoja, Maskvoje apdovanota tarptautinės parodos „Prodexpo 2011“ aukso medaliu.
Dešros gaminamos iš aukštos maistinės vertės Lietuvoje užaugintų mėsinių galvijų, kiaulių ir kalakutų kumpinės mėsos. 100-ui kilogramų vytintos dešros pagaminti sunaudojama net 190 kilogramų šviežios mėsos. Vytinamas produktas natūraliai džiūsta, netenka maždaug 50 procentų drėgmės, tuo pat metul išsaugoma didelė baltymų koncentracija. Vytintuose gaminiuose gausu ir mikroelementų, vitaminų (B grupės, geležies) - jų koncentracija beveik du kartus didesnė, negu šviežioje mėsoje. Dešros brandinamos 4 mėnesius. Prieskonių dedama minimaliai – kad būtų išsaugotos gerosios natūralios mėsos savybės.
Idealiai tinka prie vyno, paserviruotos visos trys kartu sudaro puikią spalvinę kompoziciją ir tampa tikra stalo puošmena.
Šaltai rūkytas „Juodasis“ kumpis
„Biovelos“ juodojo dūmo gaminiai išskirtiniai ne tik Baltijos šalyse, bet ir visame Rytų regione. Kad išgauti intensyvią spalvą, malonų dūmo aromatą ir tuo pat metu ypatingą, bet ne aitrų skonį, naudojame modernius aukštų temperatūrų garinius dūmų generatorius. Natūralios lapuočių medienos drožlės veikiamos perkaitintais 500 ºC vandens garais. Jie iš medienos dalelių išplauna smalas, suodžius, lakiuosius organinius junginius. Taip gaminiai apsaugomi nuo kancerogeninių medžiagų, kurios susidaro rūkant įprasto degimo nevalytu dūmu. „Biovelos“ juodojo dūmo kumpiai yra daug sveikesni, saugesni ir labai gardūs.
„ Šaltai rūkytas „Juodasis“ kumpis gaminamas iš Lietuvoje užaugintų veislinių kiaulių kumpio. Sūdant naudojami tradiciniai prieskoniai – pipirai, česnakai, lauro lapeliai. Kombinuoto technologinio proceso metu gaminiai pakaitomis rūkomi ir džiovinami. Šis daugkartinis procesas trunka 3 mėnesius. Mėsa netenka apie 40 procentų drėgmės, tuo pat metu didėja baltymų koncentracija, maistinė bei energetinė produkto vertė.
„ „Juodasis“ kumpis - kulinarijos šedevras, apdovanotas konkurso „Lietuvos metų gaminys 2010“ aukso medaliu ir Maskvoje vykusios tarptautinės parodos „Prodexpo 2011“ aukso medaliu. Tai puikus užkandis prie raudono vyno. Labai gardu su juoda duona ir šviežiomis daržovėmis.
Marinuoti šašlykai
Vasarą nebesukite galvos kaip pasigaminti skanių kepsnių ar šašlykų – tuo pasirūpino „Biovela“. Šašlykus gaminame iš pačių vertingiausių skerdenos dalių. Skerdenos kelias dienas laikomos vėsioje patalpoje, todėl mėsa būna gerai subrendusi. Iš jos pagaminti šašlykai yra minkšti, sultingi, lengviau virškinami. Lengviau įsisavinami mėsoje esantys baltymai, vitaminai bei mineralinės medžiagos. Kelias dienas marinuojant organinės rūgštys skaido mėsos baltymus, todėl ji tampa minkšta.
Kiekvienas gali pasirinkti jam patinkančius šašlykus: tradiciniame marinate, pagamintame iš svogūnų, druskos, prieskoninių žolelių ir garstyčių grūdelių. „Vakaro“ šašlykas švelnesnis, marinuojamas jogurto padaže. „Kaukazietiškam“ šašlykui gardų skonį ir aromatą suteikia gausybė kruopščiai parinktų prieskoninių žolelių. Belieka tik išsikepti!
„Laužo dešrelės“
Drąsiai kepkite ant atviros ugnies, kepsninėje – dešrelėse nėra nitritinės druskos. Štai kodėl „Laužo dešrelės“ yra šviesios, natūralios spalvos. Pagardintos natūraliomis žolelėmis – petražolėmis bei mairūnu. Tai aukščiausios rūšies produktas – iškeptos labai skanios ir sultingos. Mėgaukitės ir būkite sveiki!
„Biovela“ parduotuves rasite:
• Molėtų pl.35
• Konstitucijos pr. 16
(Vilniaus centrinėje universalinėje parduotuvėje)
• Savanorių pr. 346
(Prekybos centre „Savas“)
• Taikos pr. 141
(Prekybos centre „BIG 2“)